postheadericon Oryginalne życzenia na poszczególne rocznice ślubu

Kiedy wybieramy się na ślub znajomych, przyjaciół czy członka naszej rodziny, Państwu Młodym wręczamy prezenty, ale także kartki z najlepszymi życzeniami na nowej drodze życia. Życzenia warto jednak składać również z okazji poszczególnych rocznic ślubu, szczególnie jeśli małżeństwo trwa już długie lata, na pewno jest to powód do gratulacji. Jeśli życzeń i gratulacji nie możemy złożyć osobiście, dobrym pomysłem będzie wysłanie kartki z okazji rocznicy, na przykład w wersji elektronicznej, co będzie wygodniejsze i szybsze niż przesłanie życzeń tradycyjną pocztą, a na pewno sprawi dużą radość adresatom.

Kartki elektroniczne z okazji rocznic ślubu mogą być zarówno poważne jak i zabawne, mogą na przykład przedstawiać obrączki, splecione dłonie starszego małżeństwa albo parę staruszków w strojach weselnych, piękny bukiet kwiatów lub kieliszki szampana. Ładnie prezentują się także kartki ozdobione serduszkami, parą gołąbków czy łabędzi lub okazałym tortem.

Poszczególne rocznice ślubu mają swoje nazwy, na przykład pierwsza rocznica jest nazywana papierową, piata – drewnianą, dziesiąta – cynową, piętnasta – kryształową, dwudziesta – porcelanową, a pięćdziesiąta – złotą. Na e-kartce z okazji rocznicy ślubu może więc widnieć napis „Złote gody”, „Wszystkiego najlepszego z okazji kryształowej rocznicy ślubu”, ale odpowiednie będą tez piękne cytaty, na przykład „Aby miłość rozkwitała przez całe życie, trzeba ja pielęgnować starannie, jak piękne kwiaty w ogrodzie…” .

Na e-kartce na rocznicę ślubu mogą się znaleźć również dłuższe życzenia, w których warto zwrócić uwagę na lata spędzone razem, na pięćdziesięciolecie związku może to być na przykład:

Najserdeczniejsze gratulacje z okazji Złotych Godów 
A także życzenia spokoju, szczęścia i zdrowia
Na kolejne lata wspólnego życia!
Wszystkiego najlepszego!”

…albo:

„Drodzy Rodzice!
Nadszedł wyjątkowy dzień - pięćdziesięciolecie Waszego ślubu!
Pragniemy życzyć Wam zdrowia,
Radości z dzieci i wnuków
Wszelkiej pomyślności oraz dostatku
I doczekania Diamentowych Godów.”